Pellet drzewny to ekologiczna i ekonomiczna alternatywa dla tradycyjnych paliw takich jak węgiel czy ropa. Jest nie tylko nieporównywalnie wydajniejszy, ale także łatwy w transporcie, magazynowaniu oraz użytkowaniu.

Pellet oferowany przez Ziro to produkt wysokokaloryczny i charakteryzujący się wytwarzaniem niewielkiej ilości popiołu podczas spalania. To dwie cechy najbardziej pożądane przez klientów i wyróżniające pellet wysokiej jakości.

Klasę i gatunkowość oferowanego przez nas pelletu potwierdzają prestiżowe certyfikaty, którymi dysponujemy jako niekwestionowany lider we wdrażaniu technologii przyjaznych środowisku.

Na co zwracać uwagę
podczas wyboru pelletu?

Kaloryczność

Zgodnie z przepisami i dokumentacją minimalna kaloryczność pelletu powinna wynosić 18 MJ

Zawartość wody

Im mniej, tym lepiej. Duża ilość wody ma negatywny wpływ na proces spalania produktu. Zalecana zawartość to poziom niższy niż 12%

Wygląd

Gładka, nieporowata powierzchnia oraz jednakowy rozmiar kawałków wyróżniają wysokiej jakości produkt

Zapach

Charakterystyczny zapach drewna, szczególnie wyczuwalny podczas spalania

Ciężar właściwy produktu

Może on różnić się w zależności od siły, z jaką był prasowany, ale powinien mieścić się w przedziale 0,6-0,7 kg/litr

Jaki jest pellet produkowany przez ZIRO?

Wysokokaloryczny

Ekologiczny

Ekonomiczny

Nieszkodliwy dla środowiska

Bez nieprzyjemnego zapachu

Niepowodujący alergii

Czysty w użytkowaniu

Łatwy w przechowywaniu

Idea FSC zrodziła się z pragnienia, by gospodarka leśna była prowadzona w sposób odpowiedzialny przyrodniczo, korzystny społecznie, a także opłacalny ekonomicznie w dłuższym horyzoncie czasowym.

FSC®, czyli Forest Stewardship Council® jest organizacją odpowiedzialną za certyfikację lasów oraz wszelkiego rodzaju wyrobów z drewna i papieru. Postępowanie zgodnie z wytycznymi FSC® pozwala na pozyskiwanie drewna nie naruszając przy tym bogactw biologicznych i struktury lasów.

Standard FSC® jako jeden z niewielu jest popierany przez najważniejsze organizacje ekologiczne. Należy również do jednych z najbardziej wiarygodnych na świecie systemów z zakresu certyfikacji zasobów leśnych.

Zobacz Certyfikat

ENplus® jest systemem certyfikacji tzw. trzeciej strony. Oznacza to gwarancję całkowitej bezstronności przy ocenie jakości produktu. Zgodność z normami jest oceniana przez akredytowane jednostki certyfikujące.

ENplus jest europejską normą dla peletu drzewnego. Znakiem tym sygnuje się towary spełniające rygorystyczne warunki dotyczące jakości pelletu.

Klasa A1 to najwyższej jakości pellet do stosowania w kotłach i piecach ogrzewających gospodarstwa domowe. Spalanie pelletu w tej klasie charakteryzuje się niską ilością powstającego popiołu oraz wysokimi parametrami spalania i przechowywania.

Zobacz Certyfikat

System DINplus powstał w Niemczech, jako rynkowe oznaczenie zgodności pelletu drzewnego z wymogami niemieckich norm jakości tego paliwa. Podmiotem uprawnionym do wydawania dokumentu zgodności jest uznany na świecie instytut certyfikujący DIN CERTCO. Audyt prowadzony przez Control Union Poland stanowi podstawę wydania certyfikatu potwierdzającego wysoką jakość pelletu drzewnego.

Zobacz Certyfikat

Kupując certyfikowany pellet masz pewność, że:

  • Certyfikat na pellet daje pewność co do spełnienia międzynarodowych standardów jakościowych

  • Paliwo wyprodukowane jest z czystej trociny bez kory, piasku i związków chemicznych

  • Spalasz tylko tyle pelletu ile potrzebujesz, dzięki pewnej i wysokiej kaloryczności paliwa

  • Nie trujesz siebie oraz innych

  • Eksploatowane przez Ciebie urządzenie grzewcze będzie pracowało bez awaryjnie, a jego obsługa będzie komfortowa